Böcek İlaçlama Hizmeti

Hamam Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği olarak da bilinen Alman hamam böceği en yaygın görülen hamam böceği türlerinden biridir. Bir diğer tür ise Amerikan hamam böceğidir. Alman hamam böceği kanatları olmakla birlikte çok seyrek uçarlar ve genellikle koşmayı tercih ederler.  1,5-2 cm boylarında olup diğer türlere göre daha ufaktırlar. Oldukça hızlı bir şekilde ürerler. Küçük ve koyu renkli olan dışkıları çekmecelerde ya da tezgahların üzerinde karabiber döküntüsü gibi durur.

Hamam Böceklerine Karşı Önlem Alın

Alman hamam böcekleri her ne kadar çoğunlukla mutfaklarda ve banyolarda ortaya çıksa da zamanlarının %80’ini duvarların çatlaklarında ve boşluklarda geçirdikleri için istilalar görünenden çok daha büyük olur.

 • Alman hamam böceği istilasının önlenmesinde insanların döktükleri yiyecek kırıntılarını temizlemeleri, dökülen gıda maddelerini silmeleri ve elektrik süpürgesi aracılığıyla sık sık detaylı temizlikler yapmaları önemlidir.
 • Bulaşıkların lavabolarda biriktirilmemesi, yardımcı boruların etrafındaki girişlerin kapatılması ve nem birikiminin önlenmesi için tarama alanlarının havalandırılması da Alman hamam böceği istilalarının önüne geçilmesinde etkili olabilir.
 • Hamam Böceği İlaçlama Sevisi

Hamam Böceği İstilasının Belirtileri Nelerdir?

 • Amerikan hamam böcekleri, saklandıkları karanlık alanlara dışkılarını bırakırlar.
 • Ev sahipleri bu pislikleri bodrum katlarında, cihazların arkalarında ya da kilerde görebilirler.
 • Dışkıları küçük olduğundan fare dışkıları ile karıştırılabilir.
 • Kırmızı ya da koyu kahve renkli yumurta kapsülleri çamaşırhanelerde, mutfaklarda, bodrum katlarında, dolapların altında, cihazların arkasında, garaj ya da barakalarda depolanmış eşyaların arkalarında görülebilir.
 • Amerikan hamam böcekleri kendi aralarında iletişim kurup sosyal ilişkilerini düzenlemek için kimyasal salgı üretirler. Bu sayede bir arada kalırlar. Küf kokusuna benzer bu koku hamam böceği sayısının artmasıyla belirgin hale gelebilir.

Ücretsiz danışma ve keşif İçin randevu alın

Nokta Atışı... Hamam Böcekleri Nerelerde Bulunur?

Evlerde son derece yaygın olarak görülen Alman hamam böcekleri genellikle daha yüksek sıcaklık seviyesindeki nemli alanları tercih ederler.

 • Evlerdeki mutfaklar, banyolar, tuvaletler, lavabo altları, pis su akarları ve su boruları kenarları çoğunlukla bulundukları yerlerdir. Fırınların, buzdolaplarının arkasında ve dolap menteşeleri arasında hızlı bir şekilde çoğalabilirler.
 • İnsanların olduğu her alanda görülebilen Alman hamam böcekleri gıda işletme tesislerinde, bakım evlerinde, restoranlarda, otellerde ve diğer kurumsal tesislerde de sıklıkla görülür.
 • Evlere dış ortamlardan gelir ve insanların yaşadıkları yerlere mikroplarını bırakırlar. Bakterilerin üremesinin mümkün olduğu hijyenik olmayan ortamlarda dolaştıklarından bu bakterileri insanların yaşam alanlarına taşıyabilirler.
 • Ayrıca insanların besinlerinden besleniyor olmaları nedeniyle besinlerin üzerine salya ve dışkı bırakırlar. Buna bağlı olarak insanlara da hastalık bulaştırmaları söz konusu olabilir.
 • Alman hamam böceği cesetlerinde virüs, bakteri ve protozoon gibi hastalık üreten organizmalar bulunur. Gıda zehirlenmesi, ishal, dizanteri ve diğer hastalıkların ortaya çıkmasına neden olan organizmalar Almam hamam böceklerinin bacaklarında ve vücutlarında taşınır.
 • Ayrıca Alman hamam böceğinin dışkıları ve dökme derileri; ciltte döküntü, gözlerde sulanma, hapşırma, burun tıkanıklığı ve astım gibi pek çok alerjik yanıtın ortaya çıkmasına yol açan alerjenlere de sahiptir.

Hamam Böceği İlaçlama Şirketi İle Zararlılardan Kurtulun

Amerikan veya Alman hamam böceği ilaçlama hizmetini, alanında uzmanlaşmış, profesyonel ilaçlama firmalar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Hamam böcekleri çok hızlı çoğaldıklarından zamanında önlem alınmadığı taktirde kurtulmak çok zor olabilir.

Ayrıca bireysel olarak evde kullanılan ilaçlar bu böcekleri tamamen yok edemediğinden, ilaçlara bağışıklık kazanmalarını sağlar ve bu aşamadan sonra daha kuvvetli kimyasallar kullanmak gerekecektir, ancak eğer ilk fark edildiğinde profesyonel hizmet alınırsa minimum zamanda maksimum sonuç elde edilir.

Siz Çayınızı Yudumlarken...

Biz Zararlıların İcabına Bakalım

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatı İçin UNS İlaçlama İle İletişime Geçin

Evlerin yanı sıra gıda üretimi yapan işletmelerde de Alman hamam böceği istilası sağlık açısından zararının yanı sıra ticari itibara zarar veren bir duruma da yol açabilir. Yılda altı nesle kadar üreyebilen Alman hamam böcekleri ile mücadele edilebilmesi için mutlaka böcek ilaçlama konusunda faaliyet gösteren ilaçlama şirketleri ile iletişime geçilmelidir.

UNS İlaçlama olarak sektörün gereksinimlerine ve gelişen teknolojiye olan hakimiyetimiz sayesinde müşterilerimize hızlı, kaliteli, çağdaş ve güvenilir hizmetleri en uygun fiyatlara sunuyoruz.

Kapsamlı ve sistematik ilaçlama hizmetlerimizle tek bir yumurta dahi bırakmıyor, bu sayede yeni bir istila ile karşı karşıya kalınması riskini ortadan kaldırıyoruz. Bazı ilaç türlerine karşı dirençli olabilen Alman hamam böceklerine en etkili ve hızlı yeni nesil ilaçlarla müdahale ediyoruz.

İstanbul İlaçlama

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul’da En Yoğun Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Memnun Müşterilerimiz

5/5
Emre BİLGİN

Böcek ve haşere sorunlarımıza çok hızlı etkili çözüm sundular teşekkürler.

5/5
Şahin Tanyeri

Kesinlikle tavsiye ederim herkese, gönül rahatlığıyla uygulama yaptirabilirsiniz.

5/5
İsmail Unus

Mükemmel işçilik mükemmel ekip teşekkür ederiz 🙏

5/5
Fatih Okumuş

Bu firma kaliteli iş yapıyor. İşine önem veriyor.

Scroll to Top