Hamam Böceği İlaçlama

Bilimsel olarak hamam böcekleri (BLATTODEA) adı ile de bilinen böcek türlerine verilen adıdır. Yaklaşık aile sınıfı 6 aileye sahip ve 4.800 türü vardır. Dünyanın her bölümünde bulunmaktadırlar. Boyutları genellikle 1,5 cm kadardır. Renkleri kahverengidir. Diğer çeşitleri ise 3 cm kadar uzunlukları buluna bilmektedirler.

Birçok ortam ve alanda yaşaya bilmektedirler. Lakin en sık rastlanan bölgeler apartman içerilerinde, nemli ve sıcaklık derecesi ortalama olan kısımları tercih ederler. Salgılama ile bıraktıkları dışkı sayesinde diğer hamam böceklerine besin kaynağı ve bulundukları noktayı işaret ederler.

Yaşam alanlarınızda bu gibi duruma rastladığınız zaman, direk hamam böceği ilaçlama şirketi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. İlaçlama firmaları öncelikle, hamam böceklerinin yaşam alanlarını teşhis edeceklerdir. Daha sonra yapılacak olan gerekli uygulama rotası çizilecektir. Mücadelenin etkili olması için alanında uzman hamam böceği ilaçlama servisinden hizmet almanız gerekmektedir.

Hamam böceklerinin yaşam alanlarınızı önlemek için yapılması gereken hususlar:

Üstü açık yiyecekleri ortadan kaldırın

Hamam böceği istilasından kurtulmak için, en etkili durumlar, açık bulunan yiyecekleri ortadan kaldırmanız gereklidir. Hamam böceklerinin ilgisini yiyecekler çekmektedirler.

  • Çöp kapaklarınızı kapatın ve çöplerinizi biriktirmeyin.
  • Yiyeceklerinizi kapalı bir durumda muhafaza ediniz.
  • Yiyecekleriniz tezgâh üstünde bırakmayınız.
  • Pencere kenarlarını ve deliklerini kontrol ediniz.
  • Kalorifer tesisatınızı kontrol ediniz.
  • Hamam böceklerinin faktörlerini izleyiniz. (Dışkı ve yumurtalar)

Genel Temizlik

Mutfak alanlarınızda bulunan, sıvı ve katı yiyeceklerinizi temizleyiniz. Yiyecek kalıntıları lavabo gider alanları ve hijyen temizliğine dikkat etmelisiniz. Nemli alanlarınız gerekirse boya ve badana ile temizleyiniz.

En Yaygın Hamam Böceği Türleri

Kendi aile alanında 6 familyadan oluşan ve 4.800 üzerinde türü bulunmaktadır.

Oryantal Hamam Böceği:

Siyah renge sahip olan bu yetişkin oryantal hamam böceği türü, uzunluğu 22- 32 mm kadardır. Birçok ortamda barınabilmektedir. Oryantal hamamböceği serin, nemli ve bodrum katlarında yetişmektedir. Atık alanlarda tercih yerlerindendir.

Alman Hamam Böceği:

En yaygın ve sıklıkla görülen alman hamam böceği, vücut endeksleri, ortalama 12- 16 mm boyutunda olurlar. Genellikle sıcak ortamlarda bulunan kalorifer, petek ve mutfaklarda yaşam hayatlarını sürdürmektedirler. Nemli ve ıslak koşullarda yaşamayı severler. Mutfak ve banyo gibi alanlar tercih sebepleridir.

Amerikan Hamam Böceği:

Ev ortamlarında istilasına maruz kalmamış kime yoktur. Yetişkinlik seviyesine gelen bir Amerikan hamam böceği 30-46 mm boyutlarındadır. Renk olarak kırmızı ve kahverengi yapıya sahiptirler. Bodrum katlarda ve evlerin mutfak banyo kısımlarında bulunurlar.

Hamam Böceği İlaçlama Firmaları

Hamam böceği ilaçlama firmaları hakkında bilgi arıyorsanız sizlere cevaben, en iyi hamam böceği ilaçlama firmasından bahsedeceğiz. Firmamız UNS ilaçlama çoğu şirket arasında, kendini ispatlamıştır. Profesyonel çalışanları ile 7/24 hizmet veren firmamız, garantili ve etkili çözümler ile sonuç vermektedir.

Kullanmış olduğumuz kimyasallar BAYER-SYNY ve BASF olarak kullanılmaktadır. Bu kimyasallar sağlık bakanlığınca ve DSÖ tarafından onaylıdır. İnsan sağlığına zararsız kimyasallardır.

Hamam Böceği İlaçlaması Ne Zaman Yapılır?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yer altında bulunan zararlı canlılar ayyuka çıkmaktadır. Hava sıcaklıkları ile birlikte, yer altının da ısınması hamam böceklerini rahatsız etmektedir. Bu nedenle yüzeylerde görünen hamam böcekleri, rahatsızlık vermeye başlamıştır.

Hamam böceği ilaçlama için yaz aylarında sıklıkla ilaçlama hizmeti sunmaktayız. Kış aylarında da bu geçerlidir. Eğer istilaya maruz kalmış bir durumunuz var ise, bize ulaşarak istilanın boyutunu şiddetini ölçmekte fayda vardır.

Uzman ekiplerimiz aramanız sonucu keşif için sizleri ziyaret edeceklerdir. Bu şekilde istilanın kaynağını ve mücadele yöntemini sunan bir rapor hazırlayacaktır. Size sunumu gerçekleştirip hamam böceği ilaçlama işlemine başlayacaktır.

Hamam böceği ilaçlaması ne zaman yapılır? sorunuzu böylece cevaplamış olduk. Aklınıza takılan bir soru olursa bizi çekinmeden arayabilirsiniz.

Hamam Böceği İlaçlama ile Gider Mi?

Hamam böceği ilaçlama sonrası, profesyonel bir hizmet almış iseniz, muhakkak etkili çözümler alacaksınızdır. Etkili çözümler için profesyonel bir ilaçlama firmasından hizmet almanızı tavsiye ederiz.

Hamam böceği ilaçlama hizmeti almanız durumunda, uzman ekipler sorunun tam kaynağına inerek ne gibi bir yöntem uygulayacağına karar verecektir. Kullanılan kimyasallar, hamam böceklerinin sonunu getirmede yardımcı olacaktır.

Evde Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur?

Öncelikle hamam böceği yuvasına veya kalıntılarına rastladıysanız, hemen bir ilaçlama firmasını aramanızı tavsiye ederiz. Hamam böcekleri genel olarak bulundukları noktalar, açık yiyecekler ve kırıntıları, mutfaklar, banyo ve petek aralarında bulunmaktadır.

Bu durumu göz önünde bulundurarak, yuvaları bulunabilmektedir. Daha çok gıda kalıntıları, çöp atıkların ve kalorifer aralarında yaşamlarını sürdürürler. Hamam böcekleri salgıladıkları bir sıvı ile arkadan gelecek olan ailesine yol çizmektedir.

Bu şekilde kolaylıkla yuvalarını bulmaktadırlar. İlaçlama şirketinden alacağınız hizmet ile kısa bir keşif sayesinde, hızlıca yuvalarını bulacaklardır.

Hamam böceği nasıl yok edilir?

Hamam böcekleri evinizde, deponuzda, iş yerlerinizde eşyalarınıza zarar vermekte olan böceklerdendir. Bunların içeresinde kitaplar, çekyatlar ve elektronik eşyalar bulunmaktadır.

Bulunmuş olduğunuz ortamda eskimiş eşyaların, birçok yüzey ve nemli bölümünde bulunmaktadırlar. Engellenmez veya mücadele edilmez ise istila hızla üremektedir.

Hamam böcekleri evinizi istila altına aldıkları zaman, terk etmeleri epey bir zaman almaktadırlar.

Çok tehlikeli ve bakteri taşıyan olarak bilinen hamam böcekleri genellikle yaz aylarında sıcaklar gelmekle birlikte yüzeye çıkmaktadırlar.

Hamam böcekleri genellikle yer altında ve insanları yaşam alanlarının olmadığı bölgelerde yaşamlarını sürdürmektedirler.

Havaların ısınması ile yer yüzüne çıkan bu zararlı canlı türleri, yer altında sıcaklık nedeni ile çıkmaktadırlar.

Caddelerde, evlerde ve yaşam alanlarında görünmektedirler. Sıklıkla kanalizasyon ve apartman boşluklarında görünürler. Bu durumdan kurtulmak isteyen insanlar, araştırma yapmaktadırlar.

Hamam böceklerinden kurtulmak için, bulundukları ortamda açık yiyecek bırakılmamalıdır. Aç kalmaları halinde o bulundukları ortamı terk edeceklerdir.

Bulunduğunuz ortamlarda açık yiyecek bırakılmamalıdır. Hamam böcekleri aç kaldığı zaman iyice ayyuka çıkacaklardır. Bu durum istiladan kurtulmaya sebeplerden biridir.

İlaçlama yöntemlerinden bireysel olarak yapacağınız yöntem zehirli yiyecek veya jel yapışkan olacaktır.

Hazırlamış olduğunuz zehirli yemleri, istilaya uğramış ortamın, köşe kenarlarına yerleştirin ve hamam böceklerinin yemlenmesini sağlayınız.

Bu yemleri yiyerek çok azınlık kalacak dereceye indire bilirsiniz. Lakin size tavsiyemiz bu gibi durumlarda profesyonel hamam böceği ilaçlama hizmetlerimizden yararlanın.

Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulurum?

Hamam böceklerinin İstilasına maruz kalmış bireylerin, tamamen kurtulmanın yollarından en etkilisi, profesyonel bir ilaçlama firmasından hizmet almaktır. Garantili hamam böceği ilaçlama firmamız, bu durumdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Kalıcı bir çözüm almak için, hiçbir şey yapmadan direkt bize ulaşmanız durumunda, ilgili personellerimiz sizleri ücretsiz keşif için arayacaklardır. En etkili yöntemlerden olan jel, sprey ve sıvı ilaçlama türleri kullanılacaktır. Bizi aramaktan çekinmeyiniz.

Hamam Böceği İlaçlama hususunda uzman olan personellerimiz garantili hamam böceği hizmeti vermektedir. Bizlere ulaşmanız halinde, uzman ekibimiz sizler ile iletişim haline geçerek ziyarette bulunacaklardır. Gerekli incelemeler yapılacaktır. Akabinde en etkili yöntemleri uygulamak için çözüm sunacaktır.

Uzmanlarımız hamam böceklerine karşı etkili uzmanlardandırlar. Gerekli çalışmayı yaptıktan sonra bu istilanın kaynağına inerek, en uygun tuzak yöntemini uygulayacaktır. Bireysel olarak almış olduğunuz kimyasalları, bir uzman yardımı ile veya kullanma talimatına tam uygun bir şekilde kullanmanızı öneririz. Ekibimizin yapmış olduğu ilk uygulamadan sonra, hamam böceğinin durumuna bağlı olarak ilaçlama yapacaktır.

Hamam Böceklerine Kesin Çözüm Nedir?

Hamam böceklerine kesin çözüm olarak hamam böceği ilaçlama firmasından hizmet almanızdır. Uzman ekipler ne tür bir uygulama yapacağı konusunda, gerekli tüm donanımlara sahiptir.

En iyi hamam böceği ilaçlama yöntemi profesyonel ilaçlama yaptırmaktır. Bireysel yapılan ilaçlamalarda nasıl bir yöntem kullanılacağı bilinmediğinden, etkili çözümler almak sadece hayal olacaktır.

Bize ulaşım sağlayarak zararlılardan kurtulun!

İlaçlama ve Dezenfeksiyon Hizmetlerimiz

5 thoughts on “Hamam Böceği İlaçlaması Nasıl Yapılır?”

  1. uns ilaçlama firmasından hizmet aldım.Tüm samimiyetimle söylüyorum,çalışan personeller ve firma sahibi gayet mütevazi insanlardır.Uygun fiyata koskocaman dublex dairemi tertemiz ettiler.Gayet başarılı ve gayet güzel bir sonuç aldık.Teşekkür ederim firma yetkililerine.

  2. uns ilaclama hizmetlerinden gayet memnun kaldik.Hamam bocegi ilaclama hizmeti aldik fiyati gayet uygun ve gayet basarili sonuclar verdiler.Hamam bocegi ilaclama ile ilgili hizmet alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top