Böcek İlaçlama Hizmeti

Lağım Faresi İlaçlama

Kahve ya da gri renkte olabilen lağım fareleri tüylü kürkle kaplı memeli hayvanlardır. Boyları 15-25 cm kadar büyür ve en fazla 500gr ağırlığına çıkabilirler. Çoğunlukla yeraltı oyuklarında yaşarlar ve yiyecek bulabilmek için konumlandıkları alanlardan evlere girerler ve neredeyse her türden gıdayı tüketebilirler.

Lağım Faresi Nerelerde Yaşar?

Lağım fareleri tüm dünyada oldukça yaygın görülmekte olup insanlara ait değişik ortamlarda yaşayabilirler.

  • Farklı ortamlara uymak konusunda oldukça başarılıdırlar, adaptasyon yetenekleri yüksektir.
  • Dış ortamda binaların altlarında bulunan toprağın içerisindeki oyuklarda, ağaç köklerinin yanında ve toprak dolgularda görülebilirler. Ağaçlık ya da çayırlık alanlarda ve çiftliklerde de bulunurlar.
  • İç ortamlarda çoğunlukla çatı katlarında, bodrum ya da zemin katlarında, kanalizasyonlarda, alçak tesisat kanalı ve döşemelerin alt boşluklarında yaşarlar.
Lağım Faresi İlaçlama
Lağım Faresi İlaçlama
  • Lağım Faresi İlaçlama

Lağım Faresi İstilası

Lağım fareleri yer darlığı ya da herhangi bir karmaşa dolayısıyla saklandıkları yerden çıkmadıkları sürece görülmezler.

  • Gündüzleri lağım farelerinin görülmesi potansiyel büyük bir lağım faresi istilasının habercisi olarak kabul edilir.
  • Binaların etrafında bulunan açık alanlardaki oyuklar, lağım farelerinin yuvalandığına dair bir belirti olabilir.
  • Yiyeceklerin ve kablo gibi cisimlerin üzerindeki ısırık izleri de lağım faresi olduğunun işaretçilerindendir.
  • Kenar boyunca koşan farelerin oluşturduğu sürtünme izleri ile yağ lekeleri de hareketliliği gösterir. Ayrıca leke ne kadar koyuysa hareketliliğin o kadar büyük olduğu kabul edilir.
  • Lağım faresi istilasına dair en bilinen işaretlerin başında ise dışkılar gelir. Lağım farelerinin dışkıları 18 – 20 cm uzunluğunda ve çok katıdır. Kemirgenlerin sık olarak geçtiği yollar boyunca dağılmış halde dışkılar görülebilir.

Ücretsiz danışma ve keşif İçin randevu alın

Nokta Atışı... Lağım Faresi İle Mücadele

Lağım fareleri mükemmel birer tırmanıcı oldukları için havalandırmalardan, kanalizasyonlardan, lağım aralarından, kablo yuvalarından, garajlardan ve bacalardan binalara giriş yapabilirler.

Boşluklar ve çatlaklar ile evlere giren lağım farelerinin en yaygın giriş yerlerinin; kapıların altındaki boşluklar, eski kapanmayan kapılar, kullanım ve tesisat hatlarındaki deliklerle kötü bakımı yapılmış duvar ve temel boşluğundaki delikler olduğu bilinir.

Potansiyel bir giriş yolunu genişletmek isteyen lağım fareleri evin bazı bölümlerini kemirerek ya da kazarak içeriye girebilirler. Bu nedenle kötü inşa edilmiş olan ve bakıma ihtiyacı bulunan eski binalar lağım faresi istilasına karşı daha fazla risk altındadır.

Lağım faresi istilası ile karşı karşıya kalmamak için bu canlıların barınabilecekleri özelliklere uygun alanların minimuma indirilmesi, iç mekanlara girebilmelerini sağlayacak tüm deliklerin ve açıklıkların kapatılması gerekir.

Eğer delikler kapatılırken kablo ya da çelik yün kullanılmazsa yeniden kemirip eski haline getirebilirler.

Lağım Faresi (Sıçan) İlaçlama Hizmeti İle Fare Sorunundan Kurtulun

Fare veya Sıçan (Lağım Faresi) ilaçlama işlemi, alanında tecrübeli ve profesyonel ilaçlama firmalar tarafından yapılması gerekir. Fareler evinizi istila eden haşerelerden daha büyük zarar vermelerinin yanı sıra, daha büyük sağlık sorunlarını da beraberinde getirirler.

Fareler, haşerelerde olduğu gibi evin içinde yuva kurmadıklarından, tespit edilmeleri daha zordur, ayrıca kullanılan kimyasal ilaçlar da daha güçlü olması gerektiğinden, kesinlikle profesyonel bir ekip tarafından yapılması gerekir.

Siz Çayınızı Yudumlarken...

Biz Zararlıların İcabına Bakalım

Lağım Faresi İlaçlama Fiyatı İçin UNS İlaçlama İle İletişime Geçin

Fare ilaçlama hizmeti almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında fare ilaçlama fiyatları geliyor. Bu aşamada ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğü, istilanın boyutu gibi bazı faktörler etkili oluyor.

UNS İlaçlama olarak sunduğumuz böcek ilaçlama hizmetleri kapsamında müşterilerimize kemirgen ilaçlama ve lağım faresi ilaçlama hizmetleri de sunuyoruz. Fare için ev ilaçlama işlemleri sayesinde lağım faresi sorununun en kısa sürede ve kalıcı olarak çözümlenmesini sağlıyoruz.

Profesyonel fare ilaçlama servisi ile müşterilerimizin hem zamandan hem de uygun fiyatlarımızdan yararlanarak ekonomik açıdan tasarruf etmelerine katkıda bulunuyoruz.

Her mekan birbirinden farklı özelliklere ve yapıya sahip olduğundan her müşterimiz için ilaçlamanın yapılacağı mekanı inceliyor, kemirgen türünü ve yoğunluğunu tespit ettikten sonra en doğru çözüm önerilerini sunuyoruz. Alanında uzman kadromuzun uyguladığı ilaçlama yöntemleri ile sorunu en kısa sürede çözümlüyoruz.

İstanbul İlaçlama
Lağım Faresi İlaçlama Servisi

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul’da En Yoğun Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Memnun Müşterilerimiz

5/5
Emre BİLGİN

Firmamız için ilaçlama hizmeti talebimiz vardı, sağ olsun hızlı bir şekilde ve işimizi engellemeden ilaçlama çalışmasını yaptılar.

5/5
Şahin Tanyeri

Kesinlikle tavsiye ederim herkese, gönül rahatlığıyla ilaçlama yaptirabilirsiniz. İlaçlama sonrası herhangi bir problem yaşamadık.

5/5
İsmail Unus

Ofisimiz konumu nedeniyle böceklerin istilasına uygun bir bölgede, daha önce ilaçlama yaptık ancak sürekli geri geliyorlar, UNS ilaçlamanın yardımıyla uzun süredir sorun yaşamıyoruz.

5/5
Fatih Okumuş

Firma kaliteli hizmet sunuyor ve işine önem veriyor. Çalışma şekillerine ve kullandıkları ilaçlar ve verdikleri bilgilerle bunu görebilirsiniz.

Scroll to Top