Böcek İlaçlama Hizmeti

Pire İlaçlama

Pireler, boyları 1 – 4.5 mm arasında olan kanatsız, küçük, kan emici canlılardır. Bir evde Pire görülmesi başta büyük bir problem değilmiş gibi gelse de, zamanla çoğalmalarının sonucu başta sağlık olmak üzere birçok sorunu daha beraberinde getirecektir.

Pire İlaçlama

Pire Nedir?

Kan emerek beslenen parazitler olan pireler, insanların ve hayvanların üzerinde yaşamlarını asalak olarak sürdürürler. Bir önceki taşıyıcılarında bulunan bir hastalığı bir sonraki taşıyıcılarına kan yolu ile bulaştırabilirler.

Pirelerin insanlara bulaştırdığı hastalıkların başında humma mikrobu, dizanteri, tifüs, veba, cilt hastalıkları gelir. Aynı zamanda pireler alerjik reaksiyonlara da neden olabilir.

Pirelerin üremeleri için mutlaka kana ihtiyaçları vardır. Üzerinde yaşamlarını sürdürdükleri konakçılarını aynı zaman diliminde birden çok kez ısırabilirler. Pire ısırığının olduğu bölgelerde, derinin üzerinde belirgin kabarık, şişlik ve rahatsız edici ölçüde kaşıntı meydana gelebilir.

Pire İlaçlama
 • Pire İlaçlama Servisi

Pireler Hakkında Genel Bilgiler

 • Pireler uygun ısı şartları oluştuğunda yılın on iki ayı boyunca üreyebilirler.
 • Sıcak ve ılıman iklimlerde daha çok ilkbahar ve yaz aylarında görülürler.
 • Bodrumlarda, bahçelerde, çatı katlarında diğer bir deyişle açık ya da kapalı mekan fark etmeksizin her ortamda bulunabilirler.
 • Evlerde çoğunlukla yatak, yorgan, çarşaf içleri ve giysiler pirelerin bulunduğu yerlerdir.
 • İnsanların ve hayvanların derileri üzerinde yaşamlarını sürdüren pireler geceleri daha aktiftirler.

Ücretsiz danışma ve keşif İçin randevu alın

Nokta Atışı... Pirelerle Nasıl Mücadele Edilir?

Pire istilaları evlerde ya da diğer iç mekanlarda kimyasal ve fiziksel uygulamalardan oluşan kapsamlı işlemler gerektirir.

 • Zeminde yapılan ilaçlama uygulamalarının ardından sorunun tamamen kontrol altına alınabilmesi için koltuklara, halılara ve yataklara da müdahale edilmelidir.
 • Pire sorunundan hızlı bir şekilde kurtulabilmek için doğru ilaçların doğru şekilde uygulanması son derece önemlidir.
 • Pireler evcil hayvanlar aracılığı ile evlere girebilirler. Bu nedenle pire ilaçlama yapılmadan önce evcil hayvan var ise bunun ilaçlama şirketine bildirilmesi önemlidir.
 • İnsanlar gün içerisinde dışarıda bulundukları ortamlardan pireyi farkında olmadan evlerine taşıyabilirler.
 • Pire ilaçlama esnasında farklı yöntemler uygulanabilir. Püskürtme yöntemi ile yapılan ilaçlama işlemlerinde; ilaç, belirlenen alanlara şarjlı cihazlar aracılığı ile püskürtülür. ULV buharlama yöntemi ile yapılan ilaçlama işlemi, pirelerin yumurtalarını alan içerisine gelişigüzel bırakması nedeniyle daha çok tercih edilir. ULV buharlama yöntemi ile yapılan ilaçlama işleminin ardından alanın en az 3 saat süre ile kapalı tutulması gerekir.
 • Pire ilaçlaması yapılmadan önce açıkta gıda bırakılmaması, evcil hayvan var ise dışarı çıkarılması, evde küçük çocuk olduğu durumlarda ona ait eşyaların ve oyuncakların korunması için gerekli önlemler alınmalıdır.

Pire İlaçlama Şirketi Hizmetleri İle Pirelerden Kurtulun

Pire ilaçlama işlemlerinin alanında deneyimli ve profesyonel pire ilaçlama firması tarafından yapılması gerekir. Pireler diğer istilacı böceklere göre çok daha riskli canlılardır.

Pireler evlerde ya da diğer iç mekanlarda bir haftadan kısa bir süre içerisinde on katı sayıya ulaşabilecekleri kadar hızlı bir şekilde ürerler.

Bu nedenle evde ya da iç mekanlarda pire istilası tespit edildiğinde sorunun daha da büyümemesi ve duruma en kısa sürede en etkili şekilde müdahale edilebilmesi için pire ilaçlama servisi ile çalışılması gerekir.

Siz Çayınızı Yudumlarken...

Biz Zararlıların İcabına Bakalım

Pire İlaçlama Fiyat Bilgisi İçin UNS İlaçlama İle İletişime Geçin

Böcek ilaçlama firmaları ile çalışmak pire istilası ile mücadelenin en kolay ve kesin çözümüdür. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı firmalarının pire için ev ilaçlama fiyat belirlenmesi de apartman böcek ilaçlama fiyatları gibi bazı etkenlere bağlıdır.

Pire ilaçlama, ev ya da diğer iç mekanlar için yapıldığında başarılı olabilmesi için doğru ilaçların doğru yöntemlerle uygulanması önemlidir.

Bunun için pirelerin doğma, gelişim ya da yetişkinlik dönemlerinden hangisinde olduğunu tespit edilmesi gerekir. Ardından pirelerin etkisiz hale getirilmesini sağlayacak en uygun yöntem ve ilaç dozajı ayarlanır.

UNS İlaçlama olarak profesyonel ekipmanlarımız, deneyimli kadromuz ve yeni nesil ilaçlarımızla pire istilasını ortadan kaldırıyor ve yeniden pire oluşumunu engellemeye yönelik önlemleri alıyoruz.

İstanbul İlaçlama

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul’da En Yoğun Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Memnun Müşterilerimiz

5/5
Emre BİLGİN

Firmamız için ilaçlama hizmeti talebimiz vardı, sağ olsun hızlı bir şekilde ve işimizi engellemeden ilaçlama çalışmasını yaptılar.

5/5
Şahin Tanyeri

Kesinlikle tavsiye ederim herkese, gönül rahatlığıyla ilaçlama yaptirabilirsiniz. İlaçlama sonrası herhangi bir problem yaşamadık.

5/5
İsmail Unus

Ofisimiz konumu nedeniyle böceklerin istilasına uygun bir bölgede, daha önce ilaçlama yaptık ancak sürekli geri geliyorlar, UNS ilaçlamanın yardımıyla uzun süredir sorun yaşamıyoruz.

5/5
Fatih Okumuş

Firma kaliteli hizmet sunuyor ve işine önem veriyor. Çalışma şekillerine ve kullandıkları ilaçlar ve verdikleri bilgilerle bunu görebilirsiniz.

Scroll to Top