Böcek İlaçlama Hizmeti

Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakuruları insan ve hayvanların kanlarıyla beslenen küçük ve oval böceklerdir. Kahverengimsi olan yetişkin tahtakurularının vücutları beslendikten sonra kırmızımsı bir renk alır ve şişer.

Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakusuru Nedir?

Tahtakuruları genellikle gün içerisinde saklanırlar ve geceleri beslenmek için dışarı çıkarlar. Yumurtadan yeni çıkan tahtakuruları oldukça küçük olduklarından zorlukla görülebilirler. Yetişkin tahtakurularını ise çıplak gözle görmek mümkündür.

Tahtakurusu Yaşam Döngüsü
  • İstanbul Tahtakurusu İlaçlama Servisi

Tahtakurusu Çok Hızlı Çoğalır

Dişi tahtakuruları günde bir ile beş yumurta bırakabilirken, bir tahtakurusunun ömrü boyunca bırakabile-ceği yumurta sayısı 200 – 500 arasında değişir.

Çok hızlı bir şekilde çoğalabildikleri için sorunun erken fark edilmesi ve gereken önlemlerin alınması daha büyük bir tahtakurusu istilası ile karşı karşıya kalınmasını engelleyebilir.

Tahtakuruları kan emerek beslendikleri için hastalıkların yayılmasına ve insanlarda bazı alerjik reaksiyonlar oluşmasına neden olabilirler.

Tahtakuruları insanları genelde uyku esnasında ısırırlar. Cildi delip kanı çekerek beslenirler. Başlangıçta ağrısız olan tahtakurusu ısırıkları daha sonra ağrılı kaşıntılar haline gelebilir. Ayrıca kaşınmaya bağlı olarak kızarıklıklar ve şişlikler de oluşabilir.

Nokta Atışı... Tahtakurusu Nerelerde Olur?

Yaygın haşere problemlerinden biri olan tahtakurularının varlığı ortamın pis olması ile ilgili değildir. Bununla birlikte dağınık ortamların, tahtakurularının yaşamaları için elverişli bölgeler oluşturduğu kabul edilir.

  • Tahtakuruları insanlara yapışarak bir yerden bir başka yere taşınabilirler.
  • Özellikle garaj ve bodrum gibi loş ve nemli ortamlara girip çıkarken dikkatli olunması önemlidir. Çünkü ayakkabıların altına yapışan birkaç tahtakurusu yumurtası dahi evinizin tahtakurusu istilasına uğraması için yeterli olabilir.
  • Tahtakuruları evcil hayvanların üzerinde, tatil dönüşü bavullara ve diğer eşyalara yapışarak ya da yeni alınan mobilyaların içinden de evinize gelebilir.
  • Döşemelerin araları, duvarlarda ya da tavanda bulunan çatlaklar, oyuklar, yarıklar tahtakurusu yuvası olmaya en uygun bölgeler olarak bilinir.
  • Tahtakuruları aynı zamanda yatağın içine, yatak başının çevresine, çarşafların kat ve dikiş bölgelerine, yorgan içi gibi alanlara gizlenebilirler.
  • Duvarlardaki prizlerle elektrik düğmelerinin içinin yanı sıra DVD, hoparlör gibi elektronik eşyaların içleri ve kapı – pencere pervazları da tahtakurusu yuvası olabileceğinden kontrol edilmelidir.

Tahtakurusu problemi, İlaçlama Şirketleri İle Sorun Olmaktan Çıkıyor

Tahtakuruları ile bireysel mücadele oldukça zor ve başarılı olma ihtimali yok denilecek kadar azdır. Bu ne-denle ilaçlama firmaları arasından seçim yapılması bu sorunun üstesinden gelmenin en doğru yoludur.

Böcekler arasında en zor ölen türlerden biri olan tahtakurularının basit ilaçlarla kontrol altına alınabilmesi mümkün değildir. Geride kalabilecek birkaç tahtakurusu yumurtası kısa süre içerisinde yeni bir tahtakurusu istilasına neden olabilir. Bu nedenle tahtakurusu sorunu yaşayan kişilerin profesyonel firmalardan böcek ilaçlama hizmeti alması gerekir.

İlaçlama şirketi seçilirken Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ve ruhsatlı firmaların seçilmesi son derece önemlidir. Tahtakurusu ilaçlama fiyatları; ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğü ve kullanılacak olan ilaçlama yöntemi başta olmak üzere bazı faktörlere göre değişebilir.

Siz Çayınızı Yudumlarken...

Biz Zararlıların İcabına Bakalım

İstanbul Tahtakurusu İlaçlama Hizmeti İçin UNS İlaçlama Yanınızda

UNS İlaçlama olarak müşterilerimize tahtakurusu ilaçlama ve diğer ihtiyaçlarına yönelik olarak profesyonel destek sunuyor ve sorunlarını etkili çözümlerle kalıcı olarak ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.

Uzman kadromuz ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımızla müşterilerimize en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla ulaştırmaya özen gösteriyoruz. Siz de tahtakurusu ilaçlama fiyat bilgisi almak ve sunduğumuz kaliteli hizmet sayesinde tahtakurusu sorunundan kısa sürede kalıcı bir şekilde kurtulabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul İlaçlama

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul’da En Yoğun Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Hizmet Bölgelerimize Özel Ücretsiz Keşif

Memnun Müşterilerimiz

5/5
Emre BİLGİN

Firmamız için ilaçlama hizmeti talebimiz vardı, sağ olsun hızlı bir şekilde ve işimizi engellemeden ilaçlama çalışmasını yaptılar.

5/5
Şahin Tanyeri

Kesinlikle tavsiye ederim herkese, gönül rahatlığıyla ilaçlama yaptirabilirsiniz. İlaçlama sonrası herhangi bir problem yaşamadık.

5/5
İsmail Unus

Ofisimiz konumu nedeniyle böceklerin istilasına uygun bir bölgede, daha önce ilaçlama yaptık ancak sürekli geri geliyorlar, UNS ilaçlamanın yardımıyla uzun süredir sorun yaşamıyoruz.

5/5
Fatih Okumuş

Firma kaliteli hizmet sunuyor ve işine önem veriyor. Çalışma şekillerine ve kullandıkları ilaçlar ve verdikleri bilgilerle bunu görebilirsiniz.

Scroll to Top